Pirates of Caribbean-At Word's And

13. května 2007 v 14:01 | Any |  ***Filmy***
Třetí díl veleúspěšné série.
Elizabeth je unesena orientálním pirátem Sao-Fengem. Mezitím vychází na povrch řada dalších potíží a ještě se musí přichystat další záchranná výprava.

A tady je video:
Další informace: S hrdiny se vidíme velmi pravděpodobně naposled. Místo poslední bitvy, kde se kapitán Jack Sparrow, kovář Will a jeho družka Elizabeth utkají se všemi starými známými z jedničky a dvojky - těmi budiž například Norrington, Beckett a Jones, ale nebude samozřejmě chybět ani Barbossa Geoffreyho Rushe a ve dvojce nově do pirátského vesmíru vhozený Stellan Skarsgård alias Bill Turner. Postav tedy bude přehršel a finální boj o Sedm moří vskutku velkolepý. A aby to bylo zakončení se vším všudy, tedy absolutně stylové podle všech žánrových pravidel a diváckých předpokladů, dobro se zlem se utká na duchařské lodi ne náhodou připomínající Titanic. Parní stroj na hýřivé barvy, atraktivní lokace, sympatické postavy a z toho plynoucí popcornový mamon řídí i potřetí Gore Verbinski, šikovný to chlapík, který se díky zprvu nenápadnému remaku Kruhu dostal do hodně výsadního postavení mezi současnou režijní hollywoodskou smetánkou.
Český název: Piráti z Karibiku - Na konci světa (pracovní název)
Originální název: Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Česká premiéra: 24. května 2007
Světová premiéra: 23. května 2007
JAK JE TO S JACKOVOU SMRTÍ??????
Už se ví, že druhý film vyvrcholí bitvou s mazlíčkem Daveyho Jonese - Krakenem. Ten potopí pirátskou loď, Černou Perlu a Jacka Sparrowa společně s ní a na "smrt a očistec" pošle Jacka. Než se dostane k Očistci, setká se s Kapítánem Barbossou, který tam byl uvězněn od své smrti v prvním filmu.
Každopádně, po této scénce druhý film končí. Dříve než může být vysvětleno proč tam Barbossa byl. Jackova smrt a Barbossovo zjevení v Očistci dají filmu otevřený konec a vše bude vysvětleno ve třetím filmu.

A JAK TO ASI BUDE VE TROJCE?????
Ví se, že by se měl jmenovat Na konci světa a do českých kin by měl dorazit 24.května 2007. Víme, že na soundtracku k tomuto dílu se můžeme dočkat takových interpretů jako Bono Vox a Johnny Depp. Tito dva by měli nazpívat námořnické písničky, takže se určitě máme na co těšit. Jak to bude s postavami ve trojce? Jak ve dvojce, tak i ve trojce můžeme počítat s hrdiny prvního dílu. Setkáme se opět s posádkou Černé Perly, s El a Willem (mezi kterýma to bude trošku skřípat), překvapivě s Barbossou, s posádkou Bludného Holanďana a kupodivu (nebo spíš díkybohu) s milovaným Jackem (tož co by to bylo za díl bez kapitána Jacka Sparrowa?). Protože se děj pirátů přesune až na konec světa (tedy do Asie, jistě jste si všimli foteček Johnnyho Deppa v dost podivném samurajském oblečku) můžeme tedy očekávat i nárůst nových postav z tohoto prostředí. A jak to bude s dějem? Podle amerických spoilerů: Kraken sněd Jacka, který tím pádem zemřel a dostal se do očistce, kde se střetl s Barbossou, jenž byl pak oživen Tiou Dalmou. Proto se Jackovy záchranné akce zúčastní i Barbossa. Ten ale určitě nemá takovou starost o Jacka jako o svou loď Černou Perlu (přeci jí šéfoval 15 let, takže je víc kapitánem než Jack). Ale jak se Černá Perla dostane z hlubin moře, to už je záhada. Mezitím se lord Beckett zmocní Krakena a bude se pokoušet zbavit oceán od všech pirátských lodí či svých nepřátel a konkurence. Jack se střetne se svými zachránci, ale pak japonští korzáři unesou El a pak bude probíhat nová záchranná akce.:)))) Jak si to Jack s Willem vyřídí, to se dozvíme až v kině, jisté je, že El nejspíš skončí s Willem. Objeví se totiž nová a velmi důležitá postava a měla by to být samotná dcera Davy Jonese (i když se spekuluje, že by to mohla být samotná Tia Dalma), do které se zamiluje samotný Jack. Aby toho nebylo málo, bude muset Jack se svými přáteli zlikvidovat Krakena i s Beckettem, takže akce si užijeme dost a dost.:))))))
Zatímco Truhla mrtvého muže trhá rekordy na DVD, studio začíná propagovat At World´s End.
Je to tady, první pořádná fotka z Pirátů v Karibiku 3 přistála v internetových vodách a s ní i plakát k filmu. Na fotce je Jack (Johny Depp), kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) a nová postava kapitán Sao Feng, kterého si zahrál Chow Yun-Fat. Plakát ve vysokém rozlišení najdete zde.
CO JE NOVÉHO????
Ještě půl roku potrvá, než se podíváme s piráty na konec světa, ale pár vnadidel už je na světě.
Pokud můžete na něco v příštím roce vsadit krk, pak je to kasovní úspěch třetího dílu pirátské trilogie. Nikdo nepochybuje o tom, že ať už bude trojka taková nebo maková ( především bude velkolepá ), tvůrcům v každém případě naplní truhly zlatými mincemi až po okraj. Co ale víme o ději, o hercích a chystaných překvapeních?

Po kom je Jack Sparrow?

Už po prvním díle to bylo jasné - Jack Sparrow je pirátská verze Keitha Richardse z Rolling Stones. A tvůrci na to slyšeli, protože taťka Jack se ve trojce objeví v podání tohoto kytarového mága. A nejen to - uvidíme Jacka i v době, kdy ještě nepil tolik rumu a nedlužil každému, na koho se podíval. Do role mladého Sparrowa obsadil režisér Gore Verbinski dětskou hvězdu Dominica Scotta Kaye ( Minority Report ). Dají se tedy předpokládat nějaké flashbacky a v nich právě Kay společně s Richardsem a pravděpodobně svérázné výchovné metody. Kromě těchto nových tváří se můžeme těšit například na Chow Yun-Fata a prakticky všechny osoby z předchozích dvou dílů.

Vyrážíme pro Jacka, johohó

O ději trojky napověděl velkým stylem konec druhého dílu a zvlášť jeho poslední scéna. Jack je pryč a i když je to parchant, každý je ochotný obětovat krk pro jeho záchranu. Ačkoliv Willu Turnerovi ani krásné Elizabeth kuráž nechybí, přece jen budou potřebovat kapitána, který zná tajemné vody tam na konci světa ... A proto se na posledních deset vteřin dvojky vrátil na scénu propagátor zdravé výživy Geoffrey Rush aka kapitán Barbossa, aby se postavil do čela celé výpravě. A dál je celý příběh držen přísně pod pokličkou. Dá se ale leccos vytušit z výroků hlavních představitelů. Johnny Depp se nechal slyšet, že případnou čtyřku ( a další díly ) by rozhodně neodmítl. Keira naopak tvrdí, že i když Elizabeth je její životní rolí, tak trojka je pro ní konečná. A to samé tvrdí studio i Orlandu Bloomovi. Že by to mohlo znamenat další otevřený závěr a případné pokračování? Při předpokládaném komerčním úspěchu by se nebylo čemu divit. Pokud jste nedočkaví, napište si ježíškovi o dvojku na DVD a podívejte se nové fotky z trojky dole v galerii.
Zas jiný info:
Podobně jako Matrix Reloaded a Matrix Rvolutions, i další dvě pokračování Pirátů z Karibiku se točily prakticky současně. Proto je i rozestup premiér tak krátký. Zatímco většinou se na pokračování čeká minimálně tři roky, Piráti v kinech zakotví po jednom necelém roce. V květnu 2007. Už bylo na čase ukázat pirátůchtivým fanouškům nějaké ty fotky z příběhu, který se tentokrát bude odehrávat na konci světa, jež by měl představovat Dálný východ. Ukáže se, že Jack Sparrow definitivně nenatáhl brka (a že podobný problém neřešil ani kapitán Barbarosa) a s malým přispěním Jackova otce, jehož ztvární Kief Richards budou na východě pátrat po záchraně Jackovy duše. A nejenom jeho, ve hře bude i osud celého pirátského oboru, jehož vymizením hrozil lord Beckett už v Truhle mrtvého muže.
Tato novinka neměla sloužit k letmému nástinu děje. Její hlavní úlohou je nabídnout zmíněné fotky. Do konce roku bychom se pak mohli ještě dočkat první video ukázky.
Otec Jacka!!!!
Už po prvním díle to bylo jasné - Jack Sparrow je pirátská verze Keitha Richardse z Rolling Stones. A tvůrci na to slyšeli, protože taťka Jack se ve trojce objeví v podání tohoto kytarového mága. A nejen to - uvidíme Jacka i v době, kdy ještě nepil tolik rumu a nedlužil každému, na koho se podíval. Do role mladého Sparrowa obsadil režisér Gore Verbinski dětskou hvězdu Dominica Scotta Kaye ( Minority Report ). Dají se tedy předpokládat nějaké flashbacky a v nich právě Kay společně s Richardsem a pravděpodobně svérázné výchovné metody. Kromě těchto nových tváří se můžeme těšit například na Chow Yun-Fata a prakticky všechny osoby z předchozích dvou dílů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominga14 Dominga14 | Web | 13. května 2007 v 14:08 | Reagovat

přihlas se do soutěže o nej blog

info na mém blogu rubrika soutěž o nej blog

2 romalt-Lucka R. romalt-Lucka R. | 14. května 2007 v 18:37 | Reagovat

Ahoj Anežko. máš to moc pěkný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama